Menu
 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywac informację o nowościach na tej witrynie wpisz swój adres mail, a następnie wciśnij przycisk dodaj.
 

Linki

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 Żywność bioaktywna receptą na zdrowie

Dieta większości ludzi jest zbyt uboga. Żywność bioaktywna miałaby chronić przed chorobami takimi jak cukrzyca, miażdżyca i nowotwór.

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy, nie jest dla nas obojętne. Ale czy jedząc w pośpiechu, zastanawiamy się, z czego składa się nasz posiłek?

Naukowcy na co dzień zajmujący się żywnością przekonują, że nasze jedzenie odgrywa zasadniczą rolę w regulacji wszystkich procesów życiowych. Przeciętny człowiek zjada rocznie około 30 ton produktów spożywczych, a to oznacza ogromny strumień związków chemicznych, który przepływa przez nasz organizm. Im bogatsza i lepiej zbilansowana będzie nasza dieta, tym lepiej.

Niestety, jak pokazują statystyki dieta większości z nas jest zbyt uboga i monotonna. Coraz częściej też zapadamy na choroby cywilizacyjne. Ale jak się okazuje – jest na to sposób. Poznańscy naukowcy z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności, Uniwersytetu Przyrodniczego twierdza, że badaniami genetycznymi możemy wykazać pewne predyspozycje do zachorowań, chociażby na choroby nowotworowe bądź cywilizacyjne – cukrzycę, miażdżycę czy otyłość. Kiedy będziemy wiedzieć, kto jest szczególnie narażony na określone choroby, możemy – wskazując pewne grupy produktów, które zawierają dużo antyoksydantów , na przykład owoce czy warzywa – promować spożycie większej ilości tych produktów, wspomagając nasz organizm w walce z tymi schorzeniami.

Produkty spożywcze, nad którymi pracują poznańscy naukowcy to coś, czego jeszcze nie było. Ma to być linia całkowicie nowych produktów , które są projektowane od podstaw. W ich skład wejdą specjalnie wyselekcjonowane składniki roślin, wyłącznie pochodzenia naturalnego. I jak zapewniają badacze, nie będzie tam żadnej dodatkowej chemii. Co ważne, nie mają to być suplementy diety, w postaci kapsułek czy tabletek, tylko produkty, które jemy na co dzień – tyle że o wiele zdrowsze i dobrane specjalnie do naszych potrzeb.

Pozostaje tylko kwestia ceny. Naukowcy mają nadzieję, że uda się wyprodukować bioaktywne jedzenie za przystępna cenę. Pierwsze produkty mają pojawić się w sklepach za dwa, trzy lata.

 

Źródło: tvp.info / Katarzyna Kaczmarek

data dodania: 2012-06-22 powrót  
Ogłoszenie
 

Aktualności

Unikatowy suplement diety Pectin Gold - biologicznie czynny preparat

Pectin Gold, biologicznie aktywny suplement diety, wspomaga układy obronne i naprawcze u osób z problemami zdrowotnymi. Podnosi też witalność ludzi zdrowych. Wytwarzany jest na bazie suszu jabłek Gold Milenium i pożytecznych mikroorganizmów. O unikalnych właściwościach i skuteczności suplementu zdecydowało kilka czynników; odmianę jabłek Gold Milenium cechuje duża odporność na choroby oraz na mróz. Ponadto jabłka te od innych odmian wyróżnia bogactwo przeciwutleniaczy i prawie czterokrotnie więcej pektyn. Są, przy tym, wyjątkowo smaczne.

2015-01-22 czytaj

Polskie dzieci są nieprawidłowo żywione. Lekarze zbyt rzadko zwracają na to uwagę

Polscy rodzice popełniają duże błędy w żywieniu dzieci. - Skutkuje to wzrostem zachorowań na kosztowne choroby cywilizacyjne - zaznacza prof. Anna Dobrzańska, krajowy konsultant w dziedzinie pediatrii.

2015-01-10 czytaj
Artykuły
 


 
Copyright DDSOFT.pl 2009