Menu
 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywac informację o nowościach na tej witrynie wpisz swój adres mail, a następnie wciśnij przycisk dodaj.
 

Linki

  

  

  

 

 

 

 

Magazyn dla chorych na cukrzycę

 

 

 

 

 

 

 

Cukrzyca a Zdrowie magazyn medyczny poświęcony w całości chorobie jaką jest cukrzyca

 

Magazyn dystrybuowany jest bezpłatnie przez stowarzyszenia chorych na cukrzycę, poradnie diabetologiczne, lekarzy rodzinnych, sanatoria, na konferencjach i sympozjach.

 

 

 

  

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube. Właśnie tam znaleźć można najnowsze relacje filmowe

z Czwartkowych Obiadów u Diabetyków: 

https://www.youtube.com/user/PSDBialystok

 

 

 

Audycja Programu 3 Polskiego Radia "Cukrzyca - epidemia XXI wieku".

"Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której możemy się dowiedzieć, jak Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku pomaga walczyć z chorobą".

Link do audycji

 

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego bezpiecznej terapii wibroakustycznej w domu:

"Co to jest Vitafon?"

 

   

 

 

 

Babkę Czwartkowych Obiadów u Diabetyków przy pomocy "Króla Stanisława" przygotowują: v-ce Starosta Powiatu Białostockiego Jolanta Den, prof. Andrzej Pawlak z USA z Uniwersytetu Stanforda i Burmistrz Supraśla
Radosław Dobrowolski

 

 

Przepis na babkę Czwartkowych Obiadów u Diabetyków:

 

Brokuły i cukinię utarte na tarce o grubych oczkach,

sparzony jarmuż oraz czosnek niedźwiedzi, dusimy na maśle.

Po ostudzeniu dodajemy jaja, mąkę przyprawy.

Zapiekamy.

Podajemy z sosem żurawinowym, sporządzonym z żurawin,
soku aroniowego, mąki ziemniaczanej i śmietany.

Podajemy z surówką na ciepło lub zimno.

 

                                                   Przepis Fundacji Cukrzyca a Zdrowie

 

 
   

 

  

 

 

Magazyn jest dedykowany przede wszystkim, dla tych którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą i znają rzeczywistość w jakiej funkcjonuje diabetyk oraz pośrednio także dla tych, którzy interesują się zdrowym stylem życia. „Cukrzyca a Zdrowie” cieszy się uznaniem zarówno w środowisku diabetyków i ich najbliższych jak również środowisk medycznych w całym kraju. Autorzy artykułów to uznani lekarze diabetolodzy i eksperci.

 

Wieloletnie doświadczenie wydawcy w pracy i pomocy osobom cierpiącym na cukrzycę, codzienny kontakt z chorymi, zajmowanie się kwestiami dotyczącymi życia diabetyka, jego problemami, związanymi zarówno z leczeniem, jak również ze zwykłymi codziennymi problemami dotyczącymi radzenia sobie z chorobą, pozwalają nam tworzyć pismo o unikalnym klimacie. Zajmujemy się sprawami istotnymi dla diabetyka patrząc przez pryzmat jego życia z chorobą, ale również sprawami człowieka zdrowego. Poruszamy zagadnienia związane bezpośrednio z chorobą (przyczyny choroby, objawy)  i jej konsekwencjami, ale również co bardzo ważne opisujemy świat i życie, wychodząc z założenia, że wszyscy nasi Czytelnicy to osoby ciekawe świata, otwarte na wiedzę nie tylko o chorobie i metodach radzenia sobie z nią.

 

Poruszana na łamach naszego kwartalnika tematyka dotyczy wszelkich aspektów życia związanych z funkcjonowaniem osoby chorej na cukrzycę. Można w nim znaleźć zagadnienia związane z samokontrolą podczas cukrzycy, sprzętem medycznym i diagnostycznym, parafarmaceutykami, dermokosmetykami, odpowiednią dietą, wysiłkiem fizycznym. W magazynie znajdziemy też wiele ciekawych tekstów dotyczących form spędzania wolnego czasu, wysiłku fizycznego, psychologii.

Angażujemy się zarówno w sferę fizyczną jak i duchową diabetyków tak aby być jak największym wsparciem w codziennym życiu z chorobą.

 

 

cukrzyca cukrzyca
cukrzyca

 

Szczególną inicjatywą redakcji są "Czwartkowe Obiady u Diabetyków", za którymi stoi Królewska tradycja XVIII – wiecznych „obiadów rozumnych” u Stanisława Augusta Poniatowskiego, podczas których rozmawiało się o sprawach ważnych dla całego społeczeństwa. Powstawały na nich istotne inicjatywy, pomysły, obserwacje i propozycje o dużym wydźwięku społecznym i kulturowym. Na Czwartkowych Obiadach u Diabetyków również rozmawiamy o zagadnieniach najważniejszych i najpoważniejszych, bo dotyczących nieuleczalnej choroby jaką jest cukrzyca. Okazało się, że o sprawach poważnych i ważkich, można rozmawiać w atmosferze dobrej zabawy i przy smacznym jedzeniu. A przekazana wiedza na długo pozostaje o pamięci.

 

Na Czwartkowych Obiadach u Diabetyków odpowiadamy na pytania: Jak uczyć, żeby nauczyć i nie znudzić? Jak trudną fachową wiedzę przekazać w sposób "lekki, łatwy i przyjemny"? Tak, żeby słuchacze zechcieli przyjść na następną lekcję i jeszcze namówić do tego innych?

"Czwartkowe Obiady u Diabetyków",  cieszą się dużym uznaniem zarówno środowiska diabetyków jak również środowiska medycznego, akademickiego, ze świata kultury i polityki. Główną ideą naszych spotkań jest połączenie wspólnego gotowania z elementami edukacyjnymi i kulturowymi. Wierzymy, że konwencja zaczerpnięta z „królewskich” obiadów pomoże diabetykom w codziennej walce z chorobą, chorobą która bez wątpienia stała się plagą naszych czasów.

   
 

 

 

Ogłoszenie
 

Aktualności

3

3

2016-11-23 czytaj

2

2

2016-11-23 czytaj
Artykuły
 


 
Copyright DDSOFT.pl 2009